Марица (Пловдив) зарадва феновете си с първа домакинска победа в новия шампионат на женската Национална волейболна лига. Носителките на националната купа и гостуващият Славия-СУ (София) откриха втория кръг с бърз мач помежду си, завършил при резултат 3:0 (25:12, 25:18, 25:20) след 58 минути игра, съобщиха от клуба.

Домакините поведоха с 4 точки още на първото техническо прекъсване, а след това от 8:6 със серия от точки при сервиси на Бояна Андреева доведоха резултата до 17:6.

Гостенките от София продължиха да се затрудняват с посрещането на началните удари на маричанки, които натрупаха цели 6 аса в гейма, а Боби Андреева заби последната точка в гейма за 25:12. Втората част започна по-оспорвано, с леко надмощие на Славия.

Пловдивчанки започнаха третата част с 4:0, но по-късно допуснаха известно отпускане на терена, от което се възползваха Белите и с по-концентрирана игра успяха да догонят съперника в резултата и дори да поведат с 12:11. Последваха няколко обрата в резултата до задължителната почивка, но след това момичетата на Иван Петков наложиха превес и доведоха нещата до логичен край след 25:20 в третия гейм.

Три състезателки на Марица станаха топреализатори на мача с по 11 точки – Милена Димова, Бояна Андреева и капитанката Диана Малинова. Димова впечатли с цели 7 аса за общо 16 точки директно от начален удар за победителките. С по 9 точки най-резултатни за Славия станаха Ирена Мишонова и Росица Кирилова.