Воденият от бившия селекционер на българския национален отбор по волейбол Силвано Пранди отбор на Андреоли (Латина) поднесе сензацията в плейофите на италианската Серия А1.

В мач № 1000 за Пранди в италианския елит той победи Каза (Модена) с 3:1 (19:25, 25:20, 25:23, 25:23). Така с 2 победи скромният отбор Латина, който финишира едва на 8-мо място в редовния сезон, оглави класирането в своята четвъртфинална група и се класира за полуфинала.

Там той ще се изправи срещу Итас Диатек Тренто. Един срещу друг ще застанат бившият селекционер на държавния тим на България Силвано Пранди и настоящият - Радостин Стойчев.

Тренто също спечели категорично своята четвъртфинална група след победа над Рома Волей (Рим) с 3:0 (25:22, 25:17, 25:17) в последния мач. Звездата и капитан на отбора Матей Казийски изигра стабилен мач и завърши с 13 точки, а кубинецът с италиански паспорт Османи Хуанторена и чешкият диагонал Ян Щокър реализираха по 15 точки за успеха. Въпреки това, за най-полезен играч на мача бе определен гръцкият център Митар Джурич, който завърши с 10 точки (5 блока, 1 ас и 50% ефективност в атака) за победата.

В другия полуфинал ще се срещнат Бре Банка Ланути (Кунео), воден от помощник треньора на националния отбор на България Камило Плачи и Лубе Банка Марке (Мачерата).

Националите Владимир Николов и Андрей Жеков и техният Копра (Пиаченца) бяха много близо до класиране на полуфинал. Те изиграха изключително силен и равностоен мач срещу Бре Банка Ланути (Кунео) в „Пала Бре Банка", но в крайна сметка отстъпиха след много оспорвана борба с 0:3 (24:26, 30:32, 26:28). Те ще играят плейоф срещу Аква Парадизо Брианца (Монца) за 5-ото място в Италия, което дава право на участие в турнира „Чалъндж къп".

Владо Николов заби 18 точки за Пиаченца, а българинът с италиански паспорт Христо Златанов добави още 15. Андрей Жеков започна мача като титуляр, но във втория гейм бе сменен от германеца Лукаш Кампа, който остана на игрището до края на мача. За възпитаниците на Камило Плачи се отличи бразилският диагонал Леандро Висото с 27 точки.

Последният полуфиналист беше определен в мача между Лубе Банка Марке (Мачерата) и Аква Парадизо Брианца (Монца), който волейболистите от Мачерата спечелиха без особени проблеми с 3:1 ( 25:18, 25:23, 19:25, 25:23).