Бре Банка Ланути (Кунео) на Владимир Николов спечели с 3:0 (25:16, 25:21, 25:19) у дома срещу КопрАтлантиде (Пиачеца) на Христо Златанов и поведе в четвъртфиналната серия в мъжкото волейболно първенство на Италия с 1:0 победи.

Двамата българи бяха най-резултатни в този двубой. Капитанът на Пиаченца - Златанов, стана топреализатор на мача с 14 точки, а капитанът на българския национален отбор Николов завърши с 13 точки. Втората среща от серията е в понеделник в Пиаченца. Както е известно Итас Диатек (Тренто) вече се класира за полуфиналите в шампионата на Италия, след като спечели четвъртфиналната си серия с Марми Ланца (Верона) с 3:0 победи.

В третия мач, воденият от Радостин Стойчев шампион на Европа и света, победи като домакин с 3:0 (25:21, 25:17, 25:21). Матей Казийски бе един от топреализаторите на мача, отбелязвайки 13 точки. Другият български национал в Итас Диатек - Цветан Соколов, който замени титулярния диагонал Леандро Висото през втория гейм и остана в игра до края, записа 5 точки. На полуфиналите Итас Диатек ще се изправи срещу победителя от серията между Тренквалдер (Модена) и Лубе Банка (Мачерата).