Нефтохимик и ЦСКА направиха дългоочаквания спектакъл в четвъртфиналния си мач за волейболната "Купа на България". Двубоят, продължил повече от два часа,  предложи много емоции на зрителите в пазарджишката зала "Васил Левски". Шампионите и носители на Купата от Нефтохимик спечелиха с 3-2 (17-25, 25-22, 25-21, 25-27, 15-12 ) и утре от 15:30 часа ще спорят срещу Добруджа за място в неделния финал.

Добруджа победи Пирин и е на 1/2-финал за "Купата на България"

Добричлии играха отпуснато само в първия гейм

Мачът започна със сериозно предимство на "армейците", които през първия сет бяха тотални господари на площадката. Това може би ги подведе и от средата на втората част нещата изцяло се промениха. Георги Братоев, макар и не в най-доброто си здравословно състояние, умело дирижираше атаката на Нефтохимк.

Постепенно превъзходството на бургазлии стана тотално и в четвъртия гейм разлика вече стана голяма. При 15-9, водени от Христо Цветанов и Христо Стефанов, "армейците" се събудиха и направиха 7 поредни точки. Това доведе до изнервяне в полето на Нефтохимик и след оспорвани разигравания ЦСКА достигна до пети гейм след 27-25.

В тайбрека се игра точка за точка до 9-9. Тогава две лоши посрещания на начален удар от страна на "армейците" дадоха решително предимство на "шейховете". При 14-12 за тях Георги Братоев изпълни слаб сервис. Бургазлии след това едва прехвърлиха топката, но тя падна в средата на полето и двубоят приключи.

Николай Учиков беше над всички, реализирайки 26 точки за победителите. Найден Найденов получи червен картон в средата на втория гейм, но това във волейбола не води до отстраняване от мача.

Нефтохимик: Георги Братоев, Николай Учиков, Ален Джорджевич, Георги Петров, Николай Къртев, Илия Петков - Теодор Салпаров-либеро (Стоян Самунев, Денис Карягин)
Старши треньор: Найден Найденов

ЦСКА: Владимир Станков, Венцислав Георгиев, Пламен Шекерджиев, Александър Симеонов, Христо Цветанов, Тодор Костов - Мартин Божилов-либеро (Ивайло Стефанов, Иван Крачев)
Старши треньор: Александър Попов