ЦСКА и Нефтохимик направиха страхотен мач в пернишката зала „Борис Гюдеров" и показаха защо волейболът е колективен спорт №1 в България.

Двата отбора показаха на моменти игра на много високо ниво. Вярно е, че на моменти имаше спадове в качеството, но драмата беше пълна. Накрая везните се наклониха към гостите от Бургас, които спечелиха втора победа в полуфиналната серия с 3:2 (23-25, 25-23, 24-26, 25-16, 20-18). Може би този успех предопредели победителя в полуфиналния плейоф, защото „армейците" трябва да спечелят две победи в Бургас за да останат в серията.

Първият гейм се движеше с малка разлика и чести промени във водачеството. Гостите поведоха с 21:20, но силна игра Смилен Мляков и Красимир Георгиев спечелиха гейма за домакините с 25-23.

Втората част беше почти изцяло за гостите. Почти, защото те водеха през цялото време. В края резултатът беше 24-18 за тях. Тогава при сервиси на Тодор Костов „аремйците" намалиха до 23-24, но блокът на гостите измъкна гейма за 25-23.

Снимка 286220

Третият гейм започна в полза на ЦСКА.  Но бургазлии обърнаха нещата и поведоха с 16-12. Силна игра на блокада и сервис на Тодор Костов доведоха резултата до 21-21. Ники Николов даде преднина на бургазлии след страхотен сервис за 24-22. И тогава Георги Братоев реши, че трябва да вдига само на брат си Валентин, който направи серия от грешки и подари гейма на „армейците" - 26-24.

В четвъртата част гостите поведоха с 7-0, ЦСКА намали до 5-7. Постепенно стана ясно, че ще се играе пети решителен гейм. Четвъртият беше спечелен убедително от гостите с 25-16.

В последния гейм гостите правеха грешки, а домакините след отлични отигравания най-вече на Пламен Шекерджиев поведоха с 14-11 и се виждаха победители. В решителния момент на сервис застана Ники Николов и резултата беше изравнен 14-14. До края напрежението нарасна неимоверно. И двата отбора имаха своите шансове за успех, но Фортуна се усмихна на играчите от Бургас и те спечелиха с 20-18.

Снимка 286221

Зрителите в Перник останаха доволни от играта и драмата съпътстващи срещата.

Най-резултатен в мача беше диагоналът на гостите Петър Христов с 21 точки. За ЦСКА се отличи Пламен Шекерджиев с 15 точки.

Следващият мач е в Бургас в неделя 2-ри април. С оглед на играта днес не би трябвало момчетата на Александър Попов да са отписали серията.

ЦСКА: Владимир Станков - Смилен Мляков, Христо Цветанов - Красимир Георгиев, Пламен Шекерджиев - Яни Георгиев, Мартин Божилов (либеро); Старши треньор: Александър Попов.

Нефтохимик: Георги Братоев - Петър Христов, Мартин Пенев (капитан) - Валентин Братоев, Красимир Гайдарски - Николай Николов, Мартин Иванов (либеро). Старши треньор: Петър Дочев.