Найден Найденов, чийто пост като старши-треньор на Нефтохимик е под въпрос, беше спокоен след убедителната победа на неговите момчета срещу Монтана с 3-0 гейма:

Николай Пенчев подписа с Онико (Варшава) до края на сезона

Българинът се премести от фалиралия Сточния (Шчечин)

"Превъзхождахме съперника във всеки елемент. Мачът беше доста спокоен, като се има предвид двубоя, който спечелихме преди няколко дни - определено даде криле на по-младите. Отборът е по-уверен, така че можеше да бъдем и по-убедителни. Когато започнеш един мач и виждаш, че нещата вървят добре, се получават отпускания. Важното е, че сме уверени в себе си.

Увереността идва с победите, присъствието на Теодор и Георги допълнително даде различен облик на отбора. Отборът на Монтана има различни проблеми, но това не е фактор за победата ни. Срещу какъвто и противник да играехме, смятам, че щяхме да победим. Не мога да дам конкретна оценка за представянето на Теодор - изигра първи мач, първи два гейма. Надяваме се да ни помогне, има все още да натрупва. Поддържал е някаква форма, но ще очакваме още доста израстване и сигурност в отбора.

Не мога да коментирам дали ще имаме още трансфери, съвсем нормално започваме някакви нови привличания. Колкото и да се струва  рано, толкова няма и време - няма и месец и приключва трансферният полусезон. В момента вземаме мерки, резултатите ще се разберат до десетина дни.

Пуснах повечето състезатели на терена, защото исках да им дам шанс за изява. В един такъв мач можеш спокойно да използваш и резервите, за да могат всички да играят. Отборът е подготвен, и то много добре - изиграхме шест гейма в предишния мач. Нямаме проблеми по отношение на подготовката", завърши бившият селекционер на България.

Даниел Пеев: Чисто физически Нефтохимик ни превъзхождаше