Капитанът на Итас Диатек (Тренто) заяви сравни с чудо спечелването на купата на Италия. Европейският и световен клубен шампион победи Мачерата с 3:2 след обрат от 0:2 във финала на турнира.

"Този отбор нямаше да спечели нищо и никога нямаше да се бори с голям характер, ако не давахме всичко от себе си. Спечелването на купата на Италия е чудо, след като ситуацията бе сложна след първите два гейма. Обратът дойде благодарение на многото спасени топки в защита и големия характер, който показахме в атака, с което притиснахме съперниците си до края.

Също така голяма благодарност и на феновете ни, които ни подкрепяха до последната точка, до последната топка, която падна на земята. Те са част от победата, бяха с решаваща помощ. Дадоха ни увереност с тяхната подкрепа", заяви  Казийски.