Марица спечели дербито с ЦСКА във волейболния шампионат за девойки (старша възраст). Пловдивският тим надделя с 3:1 (25:23, 22:25, 25:14, 25:23) в зала "Лаута", в мач от третия кръг на първа група.

Така пловдивчанки постигнаха втора победа от изиграните два мача до сега, тъй като в първия кръг гостуването им на Славия бе отложено.

Двубоят бе дербито на кръга, като противопостави бронзовите медалистки Марица и шампионките ЦСКА от изминалия сезон за старша възраст. На свой терен обаче маричанки показаха, че са готови дасе борят до край и да победят всеки съперник. След като отстъпиха в първия гейм на "червените", впоследствие домакините направиха обрат и надделяха в следващите три части, като затвориха мача в своя полза само с един загубен гейм.

С този успех маричанки, водени от треньора Иван Радичев оглавиха класирането на първа група с актив от 6 точки. Армейките пък заемат четвърта позиция засега, с победа и загуба и един мач по-малко, като в първия кръг почиваха.

С победа във втория кръг се поздрави и Славия, чиито тим надделя като гост след петгеймова битка над Звезди с 3:2 (15:25, 21:25, 28:26, 25:18, 15:11) в залата на 81 СОУ в София. Домакините от Звезди поведоха с 2:0 гейма, но не успяха да спечелят третата част и да затворят мача с чиста победа.

След оспорвана борба славистките взеха гейма с 26:28 и останаха в мача. Това даде нужния тласък на "белите", които направиха страхотен обрат, като преклониха съперника в следващите две части и спечелиха крайната победа. След този успех Славия заема второ място с 5 точки. Трети са Звезди 94 с 4 точки.

Успех записаха и волейболистките на Локомотив 1929, които победиха Хектор с 3:1 гейма в своята зала Локомотив. Това бе първа победа за железничарките, които имат и две загуби и с актив от 3 точки заемат шесто място в таблицата.

Поради нечетния брой участници и ротацията тимът на Левски (София) почиваше в този кръг.