Шампионът на България по волейбол Левски Сиконко стана третият отбор, който предсрочно се класира в четвъртък за полуфиналите на турнира за Купата на България.

"Сините" успяха да постигнат втора поредна победа в надпреварата, този път с 3:1 над Пирин. Гостите успяха изненадващо да вземат първия гейм с 25:20, но в следващите три части шампионите не оставиха съмнения в класата си и победиха, съответно с 25:12, 25:19 и 25:18.

Най-резултатни за столичани бяха Боян Йорданов и Тодор Алексиев, които завършиха срещата с по 21 точки.

Така в група "А" на надпреварата вече всичко е ясно, напред продължават отборите на Славия и Левски, които имат по две победи. В последния кръг двата тима играят по между си в мач, който ще определи кой ще заеме първото и второто място.

По-рано в четвртък пък Лукойл Нефтохимик си осигури място на полуфиналите на турнира за Купата на България, след като победи Арда с 3:1 гейма в група "Б".

Последната среща от втория кръг е двубоят ЦСКА - Марек от същата група на надпреварата. Победителят от мача, който се играе от 19:00 часа днес ще запази шансовете си за класиране напред.