Канада победи Египет в Русе с 3-0 (27-25, 30-28, 25-19) за 1 час и 41 минути. Любителите на волейбола в крайдунавския град отново не можаха да гледат повече от три гейма.

Резервите на Полша се разходиха срещу Пуерто Рико

Момчетата от Карибите взеха само 41 точки

Африканците продадоха скъпо кожата си в първите две части, в които постоянно водеха в резултата. Възпитаниците на Антига все пак не допуснаха ненужно удължение на мача и след като на два пътисе  измъкваха, затвориха двубоя с убедителен трети сет. Те направиха пет аса срещу нито за бронзовите медалисти от африканското първенство.

Николас Хоуг за втори мач беше най-резултатен за "кленовите листа" с 24 точки. Джон Гордон Перин остана с 16 точки. И двамата имаха ефективност от над 60%.

Програма за третия ден на Световното по волейбол

България играе с Иран от 20:30 часа във Варна

Ахмед Шафик завърши 16 успешни атаки от 28 възможности. Египетският ас направи и една точкова блокада.

"Фараоните" утре от 20:30 часа ще се опита да вземе гейм от Франция. Канада ще играе с Китай в събота от 20:30 часа.