Полша изигра със сигурност най-лесния си мач на Световното първенство по волейбол, което се провежда в България и Италия. "Дружина полска" победи Пуерто Рико във Варна с 3-0 (25-14, 25-12, 25-15) за 1 час и 20 минути и оглави класирането в група "D".

Класиране в група "D" нa Световното първенство по волейбол 2018

Срещите се играят във Варна

Витал Хейнен използва резервите си, като Бартош Курек и Жалуп въобще не излязоха на площадката. Александър Сливка беше най-резултатен с 13 точки, следван от Матеуш Биениек с 12 точки и Якуб Кочановски с 11 точки.

Поляците разсипаха карбиския отбор от начален удар и реализираха общо 11 аса. Успешните атаки са 39 на 24 за европейците, а блокадите 10 на 3.

Морис Торес заби 8 точки, а Джеси Колон 6 точки за пуерториканците, които записаха най-малкия точков актив на Мондиал 2018 досега - 41.

Следващият мач на Полша е в събота от 20:30 часа срещу Финландия. Пуерто Рико ще играе утре от същия час с България и се очаква отново да не спечелят гейм. По всичко личи, че момчетата от Карибите ще съсредоточат усилията си за мачовете с Финландия и Куба.