Националният отбор на България отпадна от Евроволей 2021. Момчетата на Силвано Пранди загубиха от Германия с 1:3 (14:25, 25:18, 19:25, 22:25) на 1/8-финал, който се игра в Острава (Чехия).

Германия продължава на 1/4-финал, където ще срещне Италия. По рано днес "Скаудра адзура" отстрани безпроблемно Латвия с 3:0 гейма.

Така немците се превръщат в черна котка за нашите национали, след като в началото на годината ни победиха в решителната квалификация за Токио 2020, а след това ни биха два пъти и през лятото.

Слабото представяне на момчетата на Силвано Пранди от последните два мача в групата продължи и в тази фаза.

Снимка 546196

Източник: CEV

Мъжете ни последваха съдбата на дамите, които също отпаднаха на осминафинал.

А днешният срещу Германия в Острава бе странен, тъй като съперниците ни всячески се опитваха да ни помогнат с много сгрешени сервиси, но България не успя да покаже достатъчно добра ефективност в атака и на блокада.

Така на второ поредно издание националите ни отпадат на осминафинал, след като същото се случи и през 2019-а след загуба с 1:3 от Словения. В предходните четири издания България неизменно достигаше поне до четвъртфинал.