Българката Добриана Рабаджиева и нейният Фенербахче ще играят на финала за волейболната "Купа на Турция". Фенрбахче се наложи драматично над носителя на трофея Вакъфбанк с 3-2 (17-25, 25-21, 25-21, 29-31, 15-13) във втория полуфинал на надпреварата.

В неделя започват полуфиналните плейофи в Суперлигата

Хебър среща Добруджа, ЦСКА приема Нефтохимик

Воденият от Зоран Терзич отбор ще преследва четвъртата си Купа, след тези от 2010, 2015 и 2017 години. Съперник на финала ще бъде най-титулуваният клуб - Еджзаджъбашъ ВитрА, който е с 8 отличия във витрината си.

Рабаджиева започна мача като титуляр. След това тя беше сменена и се появяваше периодично на терена в третия, четвъртия и петия гейм. За времето си на полето Доби записа 6 точки, 1 от които директно от начален удар. Най-резултатна беше Мелиса Тереса Варгас, която завърши с 38 точки. 15 пункта Еда Ердем Дюндар. За Вакъфбанк Жу Тинг наниза 28 точкиди.

Еджзаджъбашъ също спечели в пет гейма срещу Галатасарай. Тияна Бошкович и Ханде Баладън бяха най-полезни за тимовете си съответно с 27 и 25 точки.