Националният отбор по волейбол записа пета победа в Лига на нациите. "Лъвовете" надвиха с 3:1 (21:25, 25:19, 25:23, 25:23) САЩ в двубой от група 19, изигран в пловдивската зала "Колодрума".

Американците дойдоха без голяма част от звездите си за последния уикенд от надпреварата - Матю Андерсън, Максуъл Холт, Мика Кристенсън, Тейлър Сандър, Аарън Ръсел, Дейвид Смит, Кавика Шоджи и Ерик Шоджи.

Срещата започна с предимство за българите, след което "янките" изравниха. На няколко пъти имаше смяна на водачеството, след което американците се откъснаха напред и спечелиха първия гейм с 25:21.

Снимка 431441

Във втория гейм момчетата на Силвано Пранди играха много добре на сервис и блокада и успяха да изравнят след 25:19.

Третият гейм започна равностойно, но американците успяха да се откъснат напред в резултата с 16:11. "Лъвовете" изравниха до 16:16, след което резултатът стана 20:20. В края българите успяха да поведат с 2:1 след 25:23.

Домакините демонстрираха силна воля и дух в четвъртия гейм и записаха крайния успех след 25:23 и 3:1 гейма.

Снимка 431440

Най-резултатен за "трикольорите" стана Цветан Соколов с 20 точки, а Николай Николов добави още 10 точки.

За САЩ Бенджамин Патч се отличи с 22 точки.