България загуби от Германия с 2-3 (25-21, 22-25, 25-23, 23-25, 13-15) първия си мач от група 19 на "Лигата на нациите".

България - Германия 25-21, 22-25, 25-23, 23-25, 13-15

"Лъвовете" излизат с експериментален състав

Пламен Константинов започна със Светослав Гоцев 11т,, Валентин Братоев 15т, Георги Сеганов 6т., Боян Йорданов 14т, Николай Пенчев 7т., Алекс Грозданов 6т., либеро - Иванов.

Независимо от нетрадиционния състав българите започнаха много добре, като Сеганов включваше всички в атака. "Лъвовете" водеха през целия първи гейм и с лекота го затвориха с 25-21.

Във втората част Сеганов реши да залага повече на Боян Йорданов. Останалите спряха да печелят точки, а германците извадиха няколко топки в защита. В краq на частта играта на българите се разпадна и те отстъпиха с 22-25.

Третият гейм отново премина при превъзходство на момчетата на Пламен Константинов. Те играеха по-добре в защита и се възползваха от многото сгрешени сервиси на съперника. В края имаше загуба на коцентрация и германците успяха да изравнят за 23-23. В следващите две точки щастието беше на наша страна и резултатът стана заслужено 2-1 гейма.

Снимка 364061

Източник: fivb.org

В четвъртата част качеството на играта падна много. Боян Йорданов беше хванат от блока. Голяма част от точките ставаха от грешки. Германците спечелиха две ключови оспорвания и отвориха разлика. В края Учиков смени Йорданов, но сгрешени сервиси на българите дадоха гейма след 23-25.

Слабата игра на двата в петия гейм продължи. Учиков остана на площадката, но успя да реализира само една точка. Германците се възползваха от лоши атаки на българите и поведоха с две-три точки. Братоев и Гоцев успяха да намалят с великолепни сервиси, но противниците посрещнаха добре при втория си мачбол и затвориха мача.

В игра за малко влезе Розалин Пенчев, който се отчете с 2 точки. Разпределителят Георги Сеганов завърши с невероятните за неговия пост 6 точки, направени от 2 блокади и 4 пуснати топки.

Така България има 5 победи и 8 загуби преди последните две срещи, утре с домакина Иран и в неделя с Южна Корея.