Националният отбор на България приключи със загуба участието си във Волейболната лига на нациите.

В 12-ия си двубой в турнира българите отстъпиха с 0:3 (22:25, 17:25, 20:25) гейма на Аржентина в "Арена Стожице" в Любляна.

По този начин българският отбор завършва с 3 победи и 9 загуби и с актив от 8 точки ще финишира на 14-о място, освен ако Иран не запише чиста победа над Германия в последния си мач. Тогава българите биха останали на предпоследното 15-о място.

Куба ни размаза в Лигата на нациите

Куба победи повече от убедително

Селекцията на Джанлоренцо Бленджини направи един от най-слабите си мачове в днешния ден и в нито един момент не затрудни особено бронзовия медалист от последните Олимпийски игри в Токио.

И в трите гейма България изоставаше през цялото време в резултата, като единственото изключение бе началото на втория гейм. В него няколко добри атаки на диагонала Венислав Антов, както и няколко блокади позволи на националите да поведат с 9:6 и 12:10 точки, но в момента, в който Аржентина започна да натиска със сервис, това разби играта на българите.

Най-резултатен за българския отбор в срещата бе Антов с 13 точки. Георги Татаров добави още 8 точки, а Алекс Грозданов завърши с 6 точки.

За Аржентина Бруно Лима и Лусиано Висентин отбелязаха по 14 точки.

С победата волейболистите на Марсело Мендес излязоха на осмо място в класирането с 6 победи и 6 загуби и ще се класират за финалната фаза на турнира, ако Куба загуби в последния си мач от Полша, а Сърбия отстъпи и на Полша, и на Словения.