Световната №1 в женския тенис - Ига Швьонтек, отпадна от US Open, след като загуби с 0:2 сета (2:6, 4:6) от представителката на домакините Джесика Пегула в четвъртфиналите на турнира.

По този начин шампионката от 2022 г. няма да може да се бори за втори трофей в Ню Йорк.

Мачът започна с два пробива на Пегула, която поведе с 4:0 в първия сет и го затвори при резултат 6:2.

Във втория сет играта бе по-равностойна, като Пегула направи пробив за 2:1 гейма, но той веднага бе върнат от полякинята. Швьонтек обаче, допусна нов пробив в 7-ия сет, който бе затвърден от Пегула, която поведе с 5:3. При следващия си сервис гейм световната №6 поведе с 40:0 и успя да реализира третия си мач пойнт, с което се класира за полуфиналите.

Синер пое към полуфиналите след сравнително лесна победа над Медведев

За 2 часа и 41 минути игра

В спор за място на финала американката ще се изправи срещу Каролина Мухова от Чехия, която отстрани бразилката Беатрис Хадад Мая.