Световният №1 Яник Синер се класира за полуфиналите в Откритото първенство на САЩ, след като победи Даниил Медведев с 3:1 сета (6:2, 1:6, 6:1, 6:4) за 2 часа и 41 минути игра.

Първият сет започна с размяна на сервис геймове, след което Синер проби за 2:1. При резултат 4:2 в полза на италианеца, той направи втори пробив, който след това затвърди със спечелването на своето подаване и така триумфира в сета.

Във втората част нещата се обърнаха и руснакът на два пъти проби Синер, с което поведе с 5:0 и затвори сета с 6:1 с гейм на нула.

Синер стори същото, но в обратна посока в сет №3, когато взе първите два сервис гейма на световния №5 и поведе с 5:0. Последва размяна на геймове и италианецът поведе в сетовете.

Четвъртият сет бе много по-равностоен, като двамата взеха първите си 3 подавания. Последва пробив за Синер, който след това го затвърди. Италианецът, който наскоро бе уличен в употреба на допинг стигна до мач пойнт в 9-ия гейм, но не успя да я реализира и резултатът стана 5:4. В следващия гейм обаче, Синер бе безкомпромисен и при свой сервис успя да вземе следващия мач пойнт, с който спечели срещата.

В спор за място на финала Синер ще се изправи срещу Джак Дрейпър, който елиминира Алекс де Минор.