Българската надежда в тениса Адриан Андреев се класира за финала на двойки на US Open за юноши. Андреев и Антон Матушевич от Великобритания победиха италианците Лоренцо Музети и Джулио Цепиери с 4:6, 7:5, 10-6 за 71 минути.

Българинът и британецът направиха пробив за 4:3 в първия сет, след което загубиха три поредни гейма. Във втората част те имаха аванс от 3:1, но италианците стигнаха до обрат - 4:3. Андреев и Матушевич взеха подаването на съперниците си за 6:5 и при техен сервис изравниха резултата. В шампионския тайбрек българинът и британецът поведоха с 6:1 и 9:5, след което без проблеми затвориха мача.

В спор за титлата утре Адриан Андреев и Антон Матушевич излизат срещу американците Емилио Нава и Аксел Нефве.

Адриан Андреев и британският му партньор вече са 1/4-финалисти на US Open при юношите

Наложиха се със 7:6(5), 6:3 над американеца Говинд Нанда и австралиеца Ринки Хиджиката