Отборът на Айнтрахт (Франкфурт) постигна само 0:0 при домакинството си срещу Шалке 04 в последния мач от 23-ия кръг в Бундеслигата. Футболистите от Франкфурт могат повече да съжаляват, че не успяха да измъкнат трите точки.

В 24-ата минута Марко Рус стреля с глава след центриране от фаул, но топката се отби от напречната греда. След това Айнтрахт имаше още няколко добри възможности за гол, като една от най-сериозните бе в 60-ата минута, когато Александър Майер отблизо с глава не успя да отбележи.

Отборът на Шалке показа, че още не се отърсил от шокиращата загуба от Шахтьор (Донецк)  в Лига Европа през седмицата.

С този хикс Айнтрахт продължи лошата си серия от 5 поредни мача без успех и остава опасно близо до зоната на изпадащите. Той е 15-и с 23 точки. Шалке е 7-ми с 35 точки в актива си.