Унгарката Агнеш Савай се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция за първи път в кариерата си след изненадваща победа с 6:0, 6:4 над третата в схемата Винъс Уилямс (САЩ).

20-годишната Савай, поставена под номер 29, игра отлично в първия сет, в който не даде дори гейм на финалистката от 2002 година. Във втората част Уилямс подобри играта си и дори проби за 4:3, но след това Савай спечели три поредни гейма, а с тома и двубоя за 81 минути.

28-годишната американка допусна цели 23 непредизвикани грешки, в това число и при мачбола за съперничката си, когато прати топката в мрежата от бекхенд от крайната линия.

Така Уилямс отпадна в третия кръг на "Ролан Гарос" за трета поредна година. За място на четвъртфиналите Савай ще играе срещу номер 20 Доминика Цибулкова (Словакия), която надделя с 6:4, 6:2 над Хисела Дулко (Аржентина).