Цветана Пиронкова загуби мача си от 1/16-финалите на "Ролан Гарос" 2020. Българката спечели първия сет срещу чехкинята Барбора Крайчикова, но след това отстъпи след равностойна игра със 7-5, 4-6, 3-6. Двубоят продължи 2 часа и 40 минути.

Цветана Пиронкова - Барбора Крайчикова, на живо

Цветана Пиронкова - Барбора Крайчикова 7-5, 4-6, 3-6, приказката приключи

Мачът се забави заради дъжд

Срещата започна след повече от два часа закъснение заради дъжда в Париж. Времето беше студено и двете тенисистки играха стабилно екипирани.

Още от самото начало разиграванията бяха много оспорвани, като и двете редуваха силовите изпълнения с технични къси топка. Чехкинята проби първа за 3-2, но българката изравни веднага.

Сетът отиваше към тайбрек, когато Цвети направи втори пробив в мача, който за съжаление се оказа последен за нея. Частта беше спечелена със 7-5 точно за 1 час.

Срещата се играеше при постоянен лек дъждец, което направи топките тежки и трудно отскачащи. Крайчикова показа, че е физически по-здрава и издържаше по-добре на дългите разигравания.

Тя проби на 15 за 2-1 и взе инициативата. Барбора грешеше по-малко и с лекота вземаше подаванията. Цветана също не допускаше нов пробив, но играта ѝ вървеше по трудно.

Чехкинята изравни сетовете след безгрешните си сервис геймове с 6-4 за почти 50 минути.

Българката искаше двубоят да бъде отложен заради дъжда, но съдийката беше непреклонна.  Третата част започна със забавяне и Крайчикова веднага проби.

След това се повтори сценарият от втория сет. Българката успяваше да вземе по две точки на гейм, когато посрещаше и толкова. В деветия гейм тя се срина, направи две двойни грешки и предаде мача след 3-6.

Въпреки загубата Пиронкова се представи добре в Париж. Както знаем клеят не е нейната настилка.