Жо-Вилфрид Цонга постигна първа победа в златната група на турнира по тенис "Мастърс Къп" с награден фонд 4,45 милиона долара, но отпадна от надпреварата.

23-годишният французин се наложи над втория поставен Новак Джокович (Сърбия) с 1:6, 7:5, 6:1 за 98 минути, но няма шансове да продължи в борбата за титлата след две загуби в първите си два мача в турнира.

Джокович, който вече си e осигурил място на полуфиналите, стартира отлично и с лекота спечели първия сет с 6:1.

Втората част вървеше към тайбрек, но в 12-ия гейм Цонга се възползва от единствената си възможност и проби подаването на сърбина, с което изравни резултата в сетовете.

В третата част 21-годишният Джокович изглеждаше крайно разконцентриран и демотивиран, допусна голяма част от общо 26-е си непредизвикани грешки в мача и успя да вземе само един гейм.

Така Цонга записа първи успех в кариерата си на турнира "Мастърс Къп", в който дебютира. Той направи 32 печеливши удара и си върна на Джокович за загубата на финала на Откритото първенство на Австралия през януари.

Вторият полуфиналист от групата ще бъде излъчен след мача между Николай Давиденко (Русия) и Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина).