Американският тенисист Тейлър Фриц победи поставеният под №2 Александър Зверев (Германия) със 7-6(7), 6-4 в мач от първия кръг на турнира от ATP 500 в зала в Базел (Швейцария). Фриц за първи път се наложи над именития си съперник и спечели за четвърти път през годината срещу тенисист от Топ 10. През най-силния си сезон той има победа и срещу Григор Димитров в Мадрид (Испания).

Григор Димитров и Фелисиано Лопес загубиха мача си на двойки във Виена

Те отстъпиха пред Пиер-Юг Ербер и Никола Маю с 1:6, 4:6

Двамата реализираха по 41 точки в първия сет. Зверев поведе с 4-0 в тайбрека. Американецът успя да обърне до 6-5 , но резултатът отново беше изравнен за 7-7. Последваха мощен удар на форхенд и ас за Фриц, които му осигуриха успех в първата част.

Тейлър Фриц направи единствения пробив в мача при 1-1 и завърши срещата с уинър от бекхенд след 1 час и 25 минути игра.

През този 2019 година 21-годишният Фриц спечели първата си титла от ATP в Ийстбърн (Великобритания) на трева след успех над Сам Куери (САЩ). Той загуби финалите в Атланта (САЩ) и Лос Кабос (Мексико).

На осминафинал в Базел Тейлър Фриц ще срещне австралиеца Алекс де Минор.