Шампионката от US Open 2018 Наоми Осака спечели изключително трудна победа  на четвъртфинала на турнира от WTa Premier Mandatory. Японката изоставаше в резултата през целия мач срещу представителката на домакините Шуай Жан, но успя да се наложи с 3-6, 6-4, 7-5 след 2 час и 34 минути игра.

Наоми Осака разгроми Юлия Гьоргес и е на 1/4-финал в Пекин

Шампионката от US Open 2018 е фаворит за спечелвaне на турнира от WTA Premier Mandatory

Жан започна много мощно и бързо поведе с 3-0 в първия сет. Осака успя да върне един от пробивите веднага, но за повече нямаше сили и отстъпи в първия сет с 3-6. В един момент японката не издържа и се разплака на стола за почивка.

Втората част започна също с брейк за Жан за 2-0. В предишния гейм японката изпусна 5 точки за пробив. Осака все пак успя да се върне като проби на 15, след което изравни играта. В края на сета Наоми взе подаването на съперничката си за 5-4 на 15 и спаси заключителния дълъг гейм. Сетът завърши при резултат 6-4 и продължи 59 минути.

В последната част имаше общо пет брейка. Китайката поведи с 3-1 и после дори сервира за мача при 5-3. Тогава Осака заигра на най-високо ниво и спечели последните 4 гейма, като в тях взе 16 точки срещу само 4 за Жан.

Снимка 382180

Утре Наоми Осака ще играе на полуфинал с втората ракета на Латвия Анастасия Севастова. В другия мач световната №2 Каролине Возняцки ще спори с победителката от двубоя Циан Ван (Китай) - Арина Сабаленка (Беларус).

Четвъртфинали на турнита WTA Premier Mandatory в Пекин (Китай):
Анастасия Севастова (Латвия) - Доминика Цибулкова (Словакия) 6-3, 7-6(5)
Наоми Осака (Япония, №8) - Шуай Жан (Китай) 3-6, 6-4, 7-5
Циан Ван (Китай, УК) - Арина Сабаленка (Беларус)
Каролине Возняцки (Дания, №2) - Катерина Синякова (Чехия, кв.) 6-2, 6-2

Турнирът е последният за сезона с участието на целия дамски елит. Наградният му фонд е повече от 8 милиона долара.