Шампионката от US Open 2018 Наоми Осака продължава с наказателната си акция на турнира от категория WTA Premier Mandatory, който се провежда в китайската столица Пекин. Това е най-скъпо платената надпревара през тази седмица в тениса, като наградният фонд е 8,285,274 долара и превишава сумата на мъжките ATP 500 в Токио и Пекин.

Григор Димитров ще започне следващия сезон в Бризбън

Българинът спечели турнира през 2017 година

Осака срази германската красавица Юлия Гьоргес с 6-1, 6-2 за 1 час и 7 минути. Победителката направи 4 пробива и спечели общо 62 точки срещу 34 точки за Гьоргес. Германката все пак успя да издържи повече от час на корта, нещо което не се случи на американката Даниеле Колинс, разгромена за 54 минути.

Японката ще спори на четвъртфинал с представителката на домакините Шуай Жан, която приключи германското участие в турнира. Жан се справи със световната №3 Анжелик Кербер с 6-1, 2-6, 6-0. Мачът, макар и трисетов, продължи по-малко от един час и половина, защото след първия пробив във всеки сет интригата приключваше.