Григор Димитров ще започне участието си на турнира от сериите АТП 250 в Мелбърн от втория кръг с мач срещу аржентинеца Факундо Багнис, който победи Анди Мъри 6:3, 5:7, 6:3.

До този момент първата българска ракета и Багнис не са се изправяли един срещу друг.

След равностойно начало световният №76 започна да атакува много по-прецизно, постигна първи пробив и затвори първия сет с 6:3.

Жребият е хвърлен: Гришо срещу Анди Мъри или Факундо Банис в Австралия

30-годишният хасковлия се включва директно от осминафиналната фаза

Мъри заигра много по-добре в началото на втората част и поведе с 4:1, но след това в представянето му настъпи осезаем спад и Багнис успя да възстанови равенството, като паритетът се запази до 5:5. Трикратният шампион от Големия шлем обаче си върна водачеството с гейм на нула, след което изравни резултата в сетовете след 7:5.

Британецът на два пъти поведе в началото на заключителния сет, но Багнис демонстрира много по-добра физическа кондиция, благодарение на която записа нов пробив и взе аванс от 4:2. В крайна сметка аржентинецът затвори мача с 6:3 в решаващия сет.