Украйна записа две победи срещу Чехия на тенис турнира за смесени двойки "Хопман Къп".

В първата си среща украинците се възползваха максимално от отсъствието на Серина Уилямс и победиха отбора на САЩ.

Елена Свитолина и Александър Долгополов спечелиха мачовете си на сингъл и осигуриха успеха, след като това означаваше 2:0. На двойки Каролина Плишкова и Иржи Весели спечелиха с 6:3, 6:1 срещу Свитолина и Долгополов и оформиха крайния резултат.

Златна Австралия играе по-късно днес с отбора на САЩ, като тази среща ще даде до голяма степен отговор дали е възможно някой да измести украинците от 1-ото място и да се надява на евентуална въртележка в групата. Последната среща в потока е именно между Украйна и Австралия, където домакините в лицето на Лейтън Хюит и Ярмила Уулфи трябва да влязат с победа над САЩ, за да се надяват.

Свитолина започна днешния сблъсък със солидна победа над Плишкова със 7:5, 6:2, като срещата продължи по-малко от час. Дългополов пък реализира 11 аса, за да се наложи над Иржи Весели със 7:5, 7:6 (3).

"Каролина е много труден противник и е много важно как ще започнеш мача с нея. За да спечелиш, трябва да си много концентриран, коментира Свитолина след края на срещата.

Дългополов проби сервиса на Весели в последния гейм на първия сет, което му гарантира аванс от един сет. Във втората част, въпреки силния си начален удар, той трябваше да чака до тайбрек, за да осигури победата на украинците.