Ник Кирьос вгорчи завръщането на Анди Мъри, който почти година не беше играл официален мач. Австралиецът се наложи с 2-6, 7-6(4), 7-5 в мач от първия кръг от турнира на трева от ATP 500 в "Куинс Клъб" Лондон.

Григор Димитров победи Дамир Джумхур в първия си мач на трева за 2018 година

Българинът пречупи съперника си след два часа игра в "Куинс Клъб" Лондон

Британецът оказа неочаквана съпротива и взе убедително първия сет с 6-2, след като спечели последните 4 сета. Във втората част Кириос проби първи, но се стигна до тайбрек. В решителната партия Ник сервира както знае и се наложи със 7-4.

Мачът се реши в последния гейм на третия сейт. Тогава Кириос реализира мачбол при сервис на Мъри. Преди това австралиецът имаше възможности да затвори двубоя, но Мъри се спасяваше. Интригуващият сблъсък продължи 2 часа и 38 минути.

Снимка 363473

Анди Мъри отсъства от корта 342 дни. Кириос за първи път победи именития си съперник, като досега имаше 5 поражения от него. Играта на бившия №1 все пак вдъхва надежда, след като той беше равностоен на един от добрите играчи на трева.