Австралийският ексцентрик Ник Кириос загуби осминафиналния си мач на Miami Open от хърватина Борна Чорич, но не пропусна да се изяви в характерния си стил.

При резултат 2-4 в третия сет австралиецът видимо изнервен от реакциите на феновете се пошегува саркастично със съдията Фъргъс Мърфи.

Анет Контавейт на полуфинал в Маями след обрат срещу Су-Вей Хсиех

Естонката направи невероятен обрат в третия сет

"Наистина добра работа. Браво! Контролираш цялата атмосфера много, много добре".

Мърфи отговори, че феновете се радват на точките, но Кириос допълни: "Не направи нищо, за да спреш феновете да крещят!"

Борна Чорич също не беше спокоен по време на двубоя. Той също като Кириос счупи ракета и получи наказание. Все пак хърватинът се оказа с една идея по-хладнокръвен и осъществи обрат след 4-6, 6-3, 6-2. Двубоят като такъв на Кириос беше бърз и макар и трисетов продължи малко под 2 часа.

В битка за полуфинал Борна Чорич ще спори с американеца Франсис Тиафо, който победи Давид Гофен (Белгия) със 7-5, 7-6(6) след 2 часа и 10 минути на корта.