Българката Александрина Найденова и италианската й партньорка, шампионката от Ролан Гарос през 2010 г., Франческа Скиавоне отпаднаха втория кръг на турнира по тенис в Доха (Катар) с награден фонд 2,369 милиона долара.

Те играха срещу поставените под номер 4 Нурия Ягостера Вивес (Испания) и Цзе Чжън (Китай) и загубиха с 5:7, 0:6 за 79 минути.

Мачът започна много оспорвано и след размяна на по два пробива първият сет отиваше към тайбрек. В 12-ия гейм обаче българката и италианката допуснаха нов пробив и загубиха сета. Във втората част испанката и китайката доминираха изцяло и не дадоха дори гейм на съперничките си.

За достигането си до втория кръг Найденова все пак заработи 125 точки за класацията на УТА на двойки и 3890 долара.

В турнира по единично засега няма изненади. Фаворитките се класираха сравнително лесно за четвъртфиналите.

Защитаващата титлата си и номер 1 в световната ранглиста Виктория Азаренка (Беларус) разгроми Кристина МакХейл (САЩ) с 6:0, 6:0 за 67 минути. На четвъртфинала тя ще играе срещу Сара Ерани (Италия), която победи Даниела Хантухова (Словакия) със 7:5, 5:7, 6:2.

Номер 4 в схемата Агниешка Радванска (Полша) се наложи над бившата номер 1 Ана Иванович (Сърбия) със 6:1, 7:6(6). Друга бивша номер 1 Каролин Вожняцки (Дания) отстрани Мона Бартел (Германия) със 7:6(6), 6:3. Радванска и Возняцки ще се срещат в другия четвъртфинал.

Поставената под номер 3 Мария Шарапова победи без особени усилия Клара Закопалова (Чехия) с 6:3, 6:3. На четвъртфинала тя ще срещне Саманта Стоусър (Австралия) отстранила Светлана Кузнецова с 6:4, 6:4.

Последният четвъртфинал е очакван с най-голям интерес. В него ще се противопоставят поставената под № 2 Серена Уилямс и № 7 Петра Квитова. Уилямс победи леко по-малката сестра Радванска - Урсула с 6:0, 6:3, а Квитова - Надя Петрова с 3:6, 6:2, 6:4.