Рафаел Надал спечели за рекорден девети път „Ролан Гарос"! На финала в Париж испанецът победи с 3:1 сета - 3:6, 7:5, 6:2, 6:4.

Така Рафа вече има цели 14 титли от Големия шлем, с което изравни постижението на Пит Сампрас. Надал остава и номер 1 в световната ранглиста, благодарение на успеха си днес.

Първият сет бе за Джокович, макар че двубоят започна равностойно. Двамата печелеха сервис-геймовете си до  3:4 в полза на сърбина. Тогава Ноле успя да направи пробив, въпреки че Надал спаси два брейк-пойнта.

Втората част пък бе най-оспорвана. Първо Надал успя да стигне до пробив, който обаче веднага му бе върнат. При 6:5 в своя полза обаче, Рафа успя да вземе второ подаване на своя опонент и така да изравни резултата в сетовете на 1:1.

Това сякаш притесни „Джокера", той допусна нов ранен пробив в третия сет, който на практика позволи на испанеца да поведе с 2:1.

Последната част бе доста драматична. Както и във втория сет, Надал проби за 4:2, но отново по същия сценарий, Джокович успя да върне пробива веднага. При 5:4 в своя полза обаче, Рафа направи още един пробив  в подаването на съперника си, което му гарантира петия пореден трофей от „Ролан Гарос" след 3-часова битка.