Изключителното представяне на испанеца Рафаел Надал на Откритото първенство по тенис на Австралия продължава. Рафа все още няма загубен сет в надпреварата, след като днес прегази и представителя на домакините Бърнард Томич с 3:0 сета (6:2, 7:5, 6:3).

Въпреки всичко, едва 18-годишният Томич даде повече от сериозен отпор на опонента си. Във втория сет той дори повече с 4:0 гейма, но допусна обрат.

Доказателство за доброто представяне на Томич бе и фактът, че той успя да запише цели 11 аса срещу само 4 за Надал. В първия сет обаче световният номер 1 бе повече от категоричен. Той успя на два пъти да пробие съперника си първо за 2:1 гейма, а след това и за 5:2. Така без проблеми спечели първия сет.

Във втория обаче дойде драмата. От 4:0 в полза на Томич, Рафа успя да запише фамозен обрат и да стигне до 4:4. В крайна сметка с доста усилия испанецът се добра до успех със 7:5 във втория сет.

Тогава дойде и третия сет, в който Надал си осигури солидна преднина още в началото. Испанецът проби своя опонент и поведе с 2:0 още в самото начало на сета.

До края Надал не допусна изненада и би лесно с 6:3 своя съперник. Така той премина третия кръг и в следващия ще срещне хърватина Марин Чилич.

"Трябва да подобря играта си, ако искам да продължа напред в турнира. Не казвам, че играя лошо, но трябва да бъда по-агресивен", каза след мача Надал.