Американците Майк Брайън и Джак Сок вдигнаха купата на двойки на финалния турнир на АТP в Лондон.

Зверев триумфира в Лондон след убедителен успех над "непобедимия" Джокович!

Германецът се наложи над своя съперник с 6:4, 6:3

Двамата бяха поставени под номер, защото оформиха дуета си във втората половина на сезона. Те спасиха един мачбол в драматичния дълъг тайбрек, решил мача срещу французите Пиер-Юг Ербер и Никола Маю и се наложиха с 5-7, 6-1, 13-11 за 1 час и 33 минути.

Французите взеха първия сет с късен пробив в предпоследния гейм за 6-5. Във втората част Брайън и Сок доминираха и дадоха само една партия.

В шампионския тайбрек Брайън и Сок водеха с 8-3, но Ербер и Маю бяха на прага на сензационен обрат и достигнаха до мачбол при 11-10. Последните три точки измъкнаха победата за американците.

Майк Брайън за пети път триумфира на финалния турнир на ATP. Преди това Майк винаги печелеше с близнака си Боб през 2003, 2004, 2009 и 2014 година. През лятото Боб се контузи и Майк започна да играе с Джак Сок. Двамата спечелиха "Уимбълдън" и US Open. Сок през миналата година игра полуфинал в Лондон, загубен от Григор Димитров. Сега се срина в индивидуалната ранглиста, но стана шампион на двойки.

През януари се очаква 40-годишните Майк и Боб Брайън да подновят партньорството си.