Димитър Кузманов се класира за полуфиналите на турнира по тенис за мъже от сериите "Чалънджър" на АТП в Бенгалуру (Индия) с награден фонд 53 120 долара. Българинът победи на четвъртфиналите №228 в световната ранглиста Матиас Бург от Франция с 6:4, 6:2. Срещата продължи 1 час и 33 минути.

Това е трета поредна победа за Мико на турнира без да загуби сет. Преди този мач Кузманов елиминира други французи Юго Грение и Александър Мюлер.

Григор Димитров се класира на четвъртфинал във Флорида

Българинът победи представителя на домакините Мичъл Крюгер с 2-0 сета

За място на финала Мико ще играе срещу №3 в схемата и №155 в световната ранглиста Енцо Куако от Франция.

С представянето си до момента Кузманов заработи 30 точки за световната ранглиста.

Първата част вървеше без пробиви до 5:4 в полза на Мико. Тогава той направи решителен брейк и затвори сета с 6:4 за 52 минути игра.

Българинът започна великолепно втората част и поведе с 3:0. Мико направи още един пробив за 5:1, но Бург отговори с рибрейк. След това Кузманов направи още един пробив и затвори мача в своя полза.