Втората ни ракета Димитър Кузманов се класира за втория кръг на турнира на твърда настилка от сериите "Чалънджър" в Бенгалуру (Индия) с награден фонд 130 хиляди долара след победа над сърбина Никола Милойевич с 6:4, 6:1.

Пловдивчанинът, който е поставен под номер 8 в турнира, нямаше сериозни проблеми срещу квалификанта Милойевич, като мачът между двамата продължи 83 минути. Първият сет бе по-равностоен до 4:4, но след това Кузманов взе подаването си и направи пробив, за да поведе в резултата. Във втория сет той направи два пробива и със серия от пет поредни гейма стигна до крайната победа.

Така Кузманов заработи 2105 долара и 9 точки за световната ранглиста, в която заема 216-ото място. За място на четвъртфиналите пловдивчанинът ще се изправи срещу друг квалификант - Алибек Качмазов (Русия), 342-и в класацията на АТП. Двамата не са се срещали досега.