България изравни 1-1 на Великобритания след втория сингъл на мача от група "С" на първа група в зона Европа/Азия от турнира "Фед къп", неофициално отборно световно първенство по тенис за жени в Пловдив.

Първата ни ракета Цветана Пиронкова победи Ан Коутавонг с 6:1, 6:1 за 56 минути игра. Българката тотално доминираше като реализира пробиви при всички подавания на съперничката си в мача.

Коутавонг успя да спечели само по един гейм в двата сета като взимаше сервиса на българката.

В първия мач във вторник Димана Кръстевич не успя да се противопостави на украинката с британски паспорт Елена Балтача и загуби за 61 минути с 3:6, 1:6.

22-годишната Балтача, която е 205-а в света, доминираше с по-добрата си физика и със силния си сервис. Тя успя да пробие още второ подаване на 24-годишната българка и да поведе с 3:1.

Кръстевич успя да си върне пробива за 2:3, но в следващия гейм отново не успя да задържи подаването си, което се оказа фатално и Балтача поведе с 6:3 след 34 минути игра.

Това обезкуражи българката, която вчера загуби мача срещу Кира Над от Унгария, и във втория сет тя не успя да разкрие потенциала си. Кръстевич допусна пробив още при първото си подаване, след което още на два пъти не успя да вземе сервиса си и загуби сета с 1:6 за 27 минути.

Така резултатът между България и Великобритания е изравнен преди мача на двойки, в който ще играят Кръстевич и Пиронкова срещу Балтача и Клеър Къран.