Изабелла Шиникова се класира за втория кръг на турнира на клей в Платя Д′Аро (Испания) с награден фонд 25 хиляди долара. Българката победи осмата в схемата представителка на домакините Анхела Фита Болуда с 6:4, 6:3 за 84 минути.

Шиникова изоставаше с 2:4, но спечели следващите четири гейма по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част тя навакса пасив от 1:3, взе пет поредни гейма и затвори мача.

Това е трета поредна победа без загубен сет за българката, която започна турнира от квалификациите. Тя продължава и на четвъртфиналите в турнира на двойки.

В същата надпревара по-рано днес Сесил Каратанчева отпадна в първия кръг. 33-годишната българка претърпя поражение от поставената под номер 1 Жесика Понше (Франция) с 1:6, 0:6 за малко повече от час.