Григор Димитров даде дълго интервю след драматичния си мач с Райън Харисън. Той призна, че не е играл достатъчно добре, но че и за миг не си е помислил, че може да загуби:

Григор Димитров победи трудно Райън Харисън в Шанхай

Американец измъчи Гришо на старта в Шанхай

Българинът опъна нервите на своите фенове

"Не знам какво да кажа. Предполагам, че надеждата умира последна. Губех с 3:6, а Райън играеше феноменално и наистина заслужаваше победата. Аз обаче се чувствах добре и не мислех, че може да загубя мача.

Но това е нов турнир, в нов град, с нов корт и нови топки, така че бях ръждясал, образно казано. Трябваше ми малко време да се настроя за обстановката, защото е първи мач. За мен са много важни мачовете, в които не играя добре и постигам победа, те се ценят най-много.

В третия сет нивото ми поспадна в един момент - водех с брейк, но направих много слаб сервис-гейм, а той започна да рискува с ударите си и ръцете му станаха по-ефективни. След това трябваше да се боря постоянно за оставането си в мача, но сигурното е, че не трябва да правя такива грешки.

Ако допусна да загубя ранно предимство с брейк по такъв начин срещу по-високо поставени съперници, вероятно няма да успея да осъществя обрат. Това беше добър урок за мен, ще го запомня и в следващите срещи ще гледам да не правя такива грешки.

Сам Куери победи Франсис Тиафо и утре ще играе с Григор Димитров

Американецът заби 24 аса в мач в Шанхай

Според мен такъв тип мачове дават повече увереност от перфектен двубой. Аз лично го ценя повече, особено при обрат след три мачбола, тъй като понякога е изключително трудно да намериш начин да победиш, без да играеш най-добрия си тенис. Сега ми трябва добра почивка, нямам търпение за следващия мач", завърши Димитров.