Американецът Сам Куери победи своя сънародник Франсис Тиафо с 6-3, 7-6 за 1 час и 25 минути в мач от втория кръг на турнира "Мастърс 1000" в Шанхай.

Григор Димитров победи трудно Райън Харисън в Шанхай

Американец измъчи Гришо на старта в Шанхай

Българинът опъна нервите на своите фенове

Куери заби 24 аса срещу само 7 на своя съперник.Макар, че двамата залагат на агресивната игра се получиха няколко оспорвани гейма. Все пак всичко се реши в тайбрека на втория сет, спечелен от Сам с 9-7.

Така Куери ще бъде вторият съперник на Григор Димитров в Шанхай. Двамата имат две срещи помежду си и двете спечелени от българина. През 2013-а във Вашингтон на твърда настилка той се наложи с 6-3, 6-2.

Две години по-късно в "Куинс клъб", Лондон на трева, успехът дойде по-трудно - 4-6, 6-3, 6-4. Сам Куери достигна тази година до полуфинал на Уимбълдън загубен в четири сета от Марин Чилич.