Григор Димитров спечели мача си с французина Ришар Гаске от първия кръг на Шанхай Мастърс с 6-4, 6-4. Българинът започна неуверено, но бързо влезе в мача и след това имаше превъзходство. Това е първа победа на Димитров срещу Гаске от шест срещи. В следващия кръг той ще играе с канадеца от чешки произход Васек Поспишил.

НА ЖИВО: Григор Димитров - Ришар Гаске 6-4, 6-4

Димитров нямаше победа срещу неудобния си съперник

Срещата започна лошо. Гаске реализира пробив още при първото си подаване. За щастие Димитров бързо се взе в ръце и след 0-3 спечели пет последователни гейма, включително направи и два пробива. Той реализира поредица от 13-2 точки.

Този път Ришар Гаске преклони глава

Французинът се мобилизира и последният гейм от сета се игра повече от 10 минути. Хасковлията спечели с 10-8 точки, като успя чак при четвъртия си сетбол.

Втората част започна с нов пробив за Григор. Гаске не се отказа и натисна здраво. Той успя да се върне в сета за 3-3. За щастие Димитров веднага направи нов пробив. Той имаше за втори пореден гейм три точки за пробив и форсира грешка на Гаске при последната.

До края хасковлията се нуждаеше да спечели двата си сервис гейма. Първият завърши с ефектна къса, спечелвайки го на 15.

Последната игра от мача беше образец за силен сервис. Григор излезе на мрежата за 15-0. И заби три неспасяеми аса.

Статистиката показва, че Димитров си е взел бележка от мача с Мъри. Той е направил само 18 непредизвикани грешки срещу 17 на французина. Гришо е вкарал 74% от първите си сервиси. Има 25 завършващи удара, а Гаске само 16. Асовете са 5 на 2, но 3 от тях са в последния му сервис гейм. Точки те са 70-61.

Следващата среща на Гришо е утре не по-рано от 11 часа българско време. Мачът е на същия корт, на който беше днешният и ще бъде трети подред за деня.

При победа Димитров ще играе с Новак Джокович в четвъртък за място на четвъртфинала.