Григор Димитров започва участието си на Шанхай Мастърс. Още са пресни впечатленията от отличното му представяне в Пекин, където загуби оспорван финал от световния №2 Анди Мъри.

Днес съперник е неудобният за него французин Ришар Гаске. Гришо е играл пет пъти с французина и петте пъти е загубил. Последната среща беше на миналогодишния Уимбълдън, когато Гаске спечели в три сета.

В ранглистата на АТП Ришар е само едно място пред Григор и е поставен, защото схемата на турнира беше направена спрямо по-стара класация. Букмейкърите дават равенство - 1.90: 1.90.

Победителят ще играе с Васек Поспишил. След това с Новак Джокович.

преди 7 години в 13:49 ч.

6-4, 6-4: Димитров вече има победа и над Гаске. Четири неспасяеми сервиса, последните три асове, донесоха успеха в гейма.

преди 7 години в 13:45 ч.

6-4, 5-4: Гаске спасява подаването си на 30. Димитров ще сервира за мача.

преди 7 години в 13:42 ч.

6-4, 5-3: Григор е на гейм от победата. Спечели подаването си на 15. Последната точка я реализира с много ефектна къса.

преди 7 години в 13:38 ч.

6-4, 4-3: Отново пробив за хасковлията. Отново Димитров имаше три точки за пробив. Гаске изпрати топката в аут при третата.

преди 7 години в 13:34 ч.

6-4, 3-3: Димитров е пробит за втори път от началото на мача. Гаске го притисна и хасковлията сгреши.

преди 7 години в 13:29 ч.

6-4, 3-2: Гаске отново намалява изоставането си. Гришо имаше четири възможности за пробив. Минаваща топка при втората за малко не хвана линията. Французинът завърши гейма с ас.

преди 7 години в 13:23 ч.

6-4, 3-1: Димитров отново е напред с два гейма. Той взе подаването си на 15. Последната точка спечели с ефектна минаваща покрай излезналия на мрежата Гаске.

преди 7 години в 13:17 ч.

6-4,2-1: Гаске няма намерение да се предава. Французинът победи във сервис гейма си на нула.

преди 7 години в 13:15 ч.

6-4, 2-0: Пробивът е затвърден. Гаске спечели първите две разигравания. Григор направи грешка при първото. Спечели следващите три точки, допусна изравняване и завърши гейма със силен сервис.

преди 7 години в 13:09 ч.

6-4, 1-0: Възходът на Григор продължава. Пробивът във втория сет е факт. Гаске направи елементарна грешка при 30-30.

преди 7 години в 13:03 ч.

6-4: Първият сет е спечелен. Точките са 10-8 в полза на Димитров. Българинът успя да реализира чак четвъртия сетбол. Гаске се съпротивлява сериозно.

Гришо е намалил непредизвиканите грешки. Те са 8-10. Останалите показатели са изравнени.

преди 7 години в 12:50 ч.

5-4: Гаске остава в сета. Французинът спечели подаването си на нула. Димитров ще сервира за сета.

преди 7 години в 12:49 ч.

5-3: Пробивът е затвърден. Димитров поведе с 30-0, загуби 3 последователни разигравания и на свой ред направи 3 точки. Последната след неспасяем сервис.

Григор спечели 5 поредни гейма. В един момент беше в серия 13-2 спечелени точки.

преди 7 години в 12:42 ч.

4-3: Пробив на нула. Гаске е принуден да греши.

преди 7 години в 12:39 ч.

3-3: Григор Димитров навлиза в позната си форма. Резултатът е вече изравнен. Хасковлията допусна две грешки след 40-0, но французинът му върна жеста след стоп воле в аут.

преди 7 години в 12:35 ч.

2-3: Гришо пробива след изоставане от 40-15. Българинът спечели дългите разигравания. Особено ефектна беше минаващата за 40-40.

Последно обновление в 12:36 ч. на 11.10

преди 7 години в 12:29 ч.

1-3: Гришо намалява изоставането си след бъзо спечелен гейм.

преди 7 години в 12:25 ч.

0-3: Хасковлията прибързва и греши. Гаске дръпва сериозно напред.

преди 7 години в 12:23 ч.

0-2: Григор допуска изоставане 0-40 след неразчетени излизания на мрежата. Върна една точка, но след това бе пробит.

Последно обновление в 12:28 ч. на 11.10

преди 7 години в 12:18 ч.

0-1: Григор поведе с 15-30 и изравнява с минаваща покрай излизащия Гаске 40-40. Накрая сбърка в мрежата последната топка.

преди 7 години в 12:14 ч.