Доминик Тийм се класира за втория кръг на US Open 2020, след като неговият съперник Хайме Мунар (Испания) се отказа след втория сет при резултат 7-6(6), 6-3.

В началото на мача Мунар имаше предимство и поведе с 4-2. След това обаче Тийм успя да върне пробива и да изравни за 5-5. В крайна сметка се стигна до тайбрек, който австрийският тенисист спечели с 8-6.

Втората част започна с доминация на Тийм, който набързо поведе с два гейма, но след това позволи на съперника си да изравни. Австриецът успя да наложи превес и затвори частта с 6-3.

Веднага след края на сета Мунар поиска медицинско прекъсване заради контузия. След него стана ясно, че той няма да може да доиграе срещата.

В следващия кръг Доминик Тийм ще срещне индиеца Сумит Нагал, елиминирал представителя на домакините Брадли Клан с 6-1, 6-3, 3-6, 6-1.