Втората ни ракета Димитър Кузманов загуби в третия кръг на квалификациите на Откритото първенство на САЩ. Българинът отстъпи с 4:6, 6:3, 3:6 на Брендън Холт от САЩ. Срещата на два пъти беше прекъсвана заради дъжд.

Мико загуби първия сет след като допусна пробив в седмия гейм за преднина от 4:3 за Брендън Холт. 24-годишният американец затвърди пробива и взе сета с 6:4. Димитър Кузманов започна убедително втората част, осъществявайки ранен пробив, поведе с 3:0 гейма и задържа аванса си до победното 6:3, изравнявайки резултата.

Българинът проби още в първия гейм на третата решителна част, но веднага Холт отговори с рибрейк. Американецът спечели за втори път подаването на Кузманов за 4:2 и задържа преднината си до края на мача.

Дъжд прекъсна мача на Кузманов от финалния кръг на квалификациите на Откритото първенство на САЩ