Мачът на Димитър Кузманов от третия, финален кръг на квалификациите на Откритото първенство на САЩ по тенис бе прекъснат заради дъжд. Съперник на българина е 296-ият в световната ранглиста Брендън Холт. Срещата бе спряна при сервис на американеца и резултат 6:4, 3:6, 4:2 в негова полза след 2 часа и 24 минути игра.

Втората ракета на България при мъжете загуби първия сет след като допусна пробив в седмия гейм за преднина от 4:3 за Брендън Холт. Американецът затвърди пробива и взе сета с 6:4. Димитър Кузманов започна убедително втората част, осъществявайки ранен пробив, поведе с 3:0 гейма и задържа аванса си до победното 6:3, изравнявайки резултата.

Решителният сет стартира равностойно с размяна на пробиви, но Холт спечели за втори път подаването на Кузманов за 4:2 преди прекъсването.