Димитър Кузманов донесе първа победа за България в мача срещу Гърция от група А на новия турнир по тенис за смесени състави - "Юнайтед Къп" в Пърт, Австралия. След този мач южните ни съседи водят с 3:1 победи.

Кузманов разгроми с 6:1, 6:1 Михаил Перволакис (номер 504 в световната ранглиста). Срещата продължи 65 минути. Мико спечели пет поредни гейма в първия сет, а във втория направи серия от шест поредни.

Виктория Томова загуби с 3:6, 2:6 от световната номер 6 Мария Сакари. Първата ракета на България започна добре срещата и поведе с пробив за 2:1.

Сакари отвърна с рибрейк и успя за изравни на 2:2. За съжаление при 3:3 Томова получи травма в левия прасец. Българката продължи да се бори, но вече нямаше възможност да се противопостави.

Така преди срещата на смесени двойки Гърция води на България с 3:1 победи. В този мач за България ще играят Адриян Андреев и Гергана Топалова.

Димитър Кузманов се класира на четвъртфинал в Хелзинки

Кузманов надделя във втория кръг над турчина Алтуг Челикбилек с 6:4, 6:3 за 84 минути.