Анди Мъри, в тандем с по-големия си брат Джейми, стартира с победа участието си на турнира от ATP 500 във Вашингтон (САЩ). Шотландците надвиха след дълъг тайбрек една от най-силните двойки в света, французите Никола Маю и Едуар Роже-Васлен с 6-4, 6-7(7), 10-5.

Григор Димитров загуби от Гуидо Пея в Лос Кабос с 4-6, 2-6

Българинът отпадна на 1/8-финал на турнира от ATP 250

Победителите направиха нещо невероятно в последния гейма на срещата, спечелвайки последните осем точки. Те губеха с 2-5 и съперниците вече очакваха поздравленията за победа №400 на това ниво.

За братя Мъри няма почивка във Вашингтон. Следващите им съперници са също от тези, които обикалят света, заработвайки добри суми само от срещи при тандемите - Равен Клаасен (Южна Африка) и Майкъл Винъс (Нова Зеландия).

Преди 12 месеца Анди Мъри се класира за четвъртфинал във Вашингтон, но се отказа да играе два мача в един ден. Това доведе до малък конфликт, карайки британецът да заяви, че повече няма да се върне на този турнир.

Сега разногласията са изчистени и звездната двойка Мъри ще изиграе поне още един интересен за зрителите двубой.