Григор Димитров загуби от поставения под №2 Гуидо Пея (Аржентина) с 4-6, 2-6 и приключи участието си на турнира на твърди кортове от ATP 250 в Лос Кабос (Мексико). Срещата продължи малко повече от 70 минути, като в нея хасковлията беше пробит 5 пъти.

Григор Димитров след победата над Стив Джонсън: Бавно, но сигурно се връщам към добрия ритъм

Българинът е фокусиран върху собствената си и игра и е оптиимист преди двубоя с Гуидо Пея

Съпротивата на Димитров на практика приключи след седмия гейм, когато Пея си върна пробива аванс. Във втория сет аржентинецът поведе с 5-0 и въпреки лекото съживяване на българина, спокойно затвори мача.

Както често се случва през тази година Гришо избра да сервира, но не можа да пласира добри начални удари. Още в първия гейм българинът направи двойна грешка и Пея започна с пробив и затвърждаване.

Последва единственият добър за Григор период в мача. Той беше по-агресивен и взе три последователни гейма, като единият беше на сервис на съперника. Димитров поведе с 3-2 гейма след много солидна игра от задната линия, не допускайки Пея да пласира добри минаващи удари.

В седмия гейм сервисът на хасковлията се срина. Той направи две двойни грешки, давайки шанс на Пея да пробие. Във важното разиграване ръката на Гришо трепна и той сбърка от форхенд.

Резултати от ATP 250 в Лос Кабос (Мексико)

Григор Димитров дебютира в четвъртото издание на надпреварата

От тук до края на мача аржентинецът не изпусна инициативата. Той затвори първата част с 6-4 за 40 минути.

Вторият сет беше катастрофален за най-добрия български тенисист. Той правеше по едно хубаво отиграване на гейм. Двойните грешки съпътстваха началните му удари, а при дългите разигравания Пея беше по-стабилен.

Аржентинецът поведе с 5-0 след три пробива. При последния той успя да обърне хасковлията от 0-40. Поставеният под №2 не можа да приключи мача в първия си сервис гейм, давайки шанс на Григор да счупи геврека.

Въпреки малки колебания Гуидо Пея успя да затвори сета, а с това и мача с 6-2. Победната серия на Григор Димитров в Лос Кабос беше ограничена до един мач.

Аржентинецът ще играе утре рано сутрин осмия си 1/4-финал за сезона с навлизащия в елита кореец Соон Воо Квон, който елиминира Хуан Игнасио Лондеро с 6-4, 3-6, 6-3. 21-годишният Соон Воо за първи път  достига до такъв двубой, но има два спечелени "чалънджъра" през 2019 година.

Григор Димитров ще се концентрира за предстоящия Canadian Open, който ще се проведе тази година в Монреал. За щастие оттеглянето на четирима от участниците, сред които Роджър Федерер и Новак Джокович, вкара хасковлията директно в основната схема.