Ашли Барти (Австралия) победи Каролин Гарсия (Франция) с 6-3, 6-4 в първия мач от третия ден на турнира WTA Elite Trophy, който се провежда в китайския град Жухай. Надпреварата е втората по сила финална надпревара за 2018 година и в нея участват 12-те най-добри тенисисти, не намерили място в Шампионата на WTA, завършил в неделя в Сингапур.

Елина Свитолина спeчели Шампионата на WTA в Сингапур

Украинката е 22-та тенисистка с трофея на най-силните осем

Мачът беше от третата група, в която е още и беларускинята Арина Сабаленка. Победата на Барти остави с теоретичен шанс за полуфинал и трите. Шансът на австралийката минава през двусетова победа на Гарсия срещу Сабаленка, която е тоно с 4 гейма разлика. На практика беларускинята е с най-голям шанс и трябва да спечели сет срещу Гарсия или да загуби два тайбрека.

В първата група в най-добра позиция е американката Медисън Кийс, докато водачката Дария Касаткина няма шанс за полуфинал.

Във втората група е зигран досега само един мач, в който Гарбине Мугуруса (Испания) победи представителката на домакините Жан Шуай със 3-6, 6-3, 6-2. Трета в този поток е латвийката Гарбине Мугуруса.

Естонката Анет Контавейт отпадна след една победа и една загуба. За място на полуфинал в четвъртата група ще спорят Елизе Мертенс с една победа и Юлия Гьоргес с една загуба. Белгийката се нуждае от сета, за да попадне в Топ 4.