Австралийката Ашли Барти се класира за четвъртфинал на турнира от WTA Premier 5 в Ухан (Китай) и запази първото си място в световната ранглиста.

Григор Димитров победи Даниел Еванс в първия си мач в Ченду и е на 1/4-финал

Българинът категорично надигра британския си съперник

Барти се наложи над хърватката Петра Мартич съ 7-6 (6), 3-6, 6-3 за 2 часа и 23 минути. Мартич водеше с пробив в третия сет, но силна игра на Ашли в края я извади от затруднението. Така австралийката си гарантира лидерството в ранглистата на WTA след вчерашната загуба на Каролина Плишкова от Даяна Ястремска.

Съперничка на Барти в утрешния полуфинал ще бъде победителката от мача Елена Рибакина (Русия) - Арина Сабаленка (Беларус).

Другите четвъртфинали са: Алисън Риск (САЩ) - Елина Свитолина (Украйна) и Петра Квитова (Чехия) - Даяна Ястремска (Украйна). Квитова преследва трета титла в Ухан.